Endorfy VIRO Plus USB OWH - Onyx White
Next delivery of the item is the 21 April 2026
Payment by instalments available between 99€ and 5000€ value of goods
Prices incl. VAT plus shipping costs
Next delivery of the item is the 21 April 2026
Payment by instalments available between 99€ and 5000€ value of goods
Prices incl. VAT plus shipping costs
The ENDORFY Viro Plus USB Onyx White is a magnet for compliments. Inspired by the rare and durable white onyx mineral, these headphones combine a stunning aesthetic with massive 53 mm drivers. With the included 7.1 USB sound card, you’ll experience audio quality that integrated laptop cards simply can’t match.
Feel like you're at a private gig every time you hit play. The closed-back design and deep memory foam earpads limit audio leakage while ensuring no background noise reaches your ears. It’s just you, your Viro, and your favorite music.
| Parameter | Value |
|---|---|
| Type | Over-ear (closed) |
| Drivers | Ø 53 mm |
| Color | Onyx White |
| Audio System | External USB 7.1 |
| Connectivity | USB / 3.5 mm mini-jack |
| Warranty | 24 months |
| Article no: | 1028093 |
| Manufacturer no: | EY1A005 |
| EAN: | 5903018665764 |
| Weight: | 0 kg |
| Available: | Currently not available |
Funktionale Cookies sind für die Funktionalität des Webshops unbedingt erforderlich. Diese Cookies ordnen Ihrem Browser eine eindeutige zufällige ID zu damit Ihr ungehindertes Einkaufserlebnis über mehrere Seitenaufrufe hinweg gewährleistet werden kann.
Marketing Cookies dienen dazu Werbeanzeigen auf der Webseite zielgerichtet und individuell über mehrere Seitenaufrufe und Browsersitzungen zu schalten.
Tracking Cookies helfen dem Shopbetreiber Informationen über das Verhalten von Nutzern auf ihrer Webseite zu sammeln und auszuwerten.
Diese Cookies werden genutzt zur Erhebung und Verarbeitung von Informationen über die Verwendung der Webseite von Nutzern, um anschließend Werbung und/oder Inhalte in anderen Zusammenhängen, in weiterer Folge zu personalisieren.
Service Cookies werden genutzt um dem Nutzer zusätzliche Angebote (z.B. Live Chats) auf der Webseite zur Verfügung zu stellen. Informationen, die über diese Service Cookies gewonnen werden, können möglicherweise auch zur Seitenanalyse weiterverarbeitet werden.