WAC Alphacool Eisblock XPX Aurora PRO - akrylowy czarny cyfrowy RGB
Na stanie – Gotowe do natychmiastowej wysyłki!
Płatność ratalna dostępna od 99 € do 5000 € wartości towarów
Na stanie – Gotowe do natychmiastowej wysyłki!
Płatność ratalna dostępna od 99 € do 5000 € wartości towarów
Dzięki Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro, Alphacool oferuje chłodnicę wodną procesora, zaprojektowaną specjalnie dla procesorów ze szczególnie dużymi rdzeniami procesorów. Obecnie obejmuje to modele i procesory AMD Threadripper firmy Intel dla gniazda LGA 2066 i gniazda serwerowego LGA 3647 w wąskiej konstrukcji ILM. Jako chłodziarka procesora z linii Aurora Design, chłodziarka procesora oferuje naturalnie zintegrowane cyfrowe oświetlenie aRGB.
Niezwykle potężny
Podstawa chłodnicy została specjalnie zoptymalizowana pod kątem dużych rdzeni procesorów. W sumie 147 żeberek chłodzących przebiega na powierzchni około 42 x 58,6 mm. Dla porównania: Alphacool Eisblock XPX Aurora potrzebuje jedynie 81 żeberek chłodzących, aby całkowicie pokryć rdzeń procesora normalnego procesora. W obu chłodnicach zastosowano ten sam typ żeberek o grubości zaledwie 0,2 mm. Fakt ten wyraźnie pokazuje, jak daleko posunął się Alphacool, aby zaoferować najlepszą możliwą wydajność. Cała podstawa grzejnika wykonana jest oczywiście z niklowanej miedzi, a nie aluminium. Jak powszechnie wiadomo, przewodność cieplna miedzi jest prawie dwukrotnie większa niż aluminium.
Jak świeci chłodzenie procesora?
Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych chłodnic wodnych procesora Eisblock, Alphacool opiera się na zintegrowanym rozwiązaniu aRGB. Aluminiowa rama została osadzona równo z chłodnicą procesora. Oczywiście aluminium nie ma kontaktu z wodą. Ta ramka LED zawiera do 14 adresowalnych cyfrowych diod LED RGB. To w zupełności wystarczy, aby w pełni i jasno oświetlić całą lodówkę. Intensywność oświetlenia można oczywiście regulować za pomocą odpowiedniego sterownika. Dzięki zastosowaniu cyfrowych diod RGB można stworzyć wszystkie znane efekty, gdyż każdą diodą można sterować osobno za pomocą odpowiedniego kontrolera. Chłodnicę Alphacool Eisblock Aurora Pro można również podłączyć i sterować do kontrolera płyty głównej za pomocą 3-pinowego złącza 5 V. Kabel posiada również zintegrowany adapter Y. Ułatwia to łączenie szeregowych dodatkowych produktów Alphacool Aurora bez konieczności zamawiania oddzielnych adapterów Y. Do połączenia produktów szeregowo mogą być potrzebne wyłącznie przedłużacze.
Czy montaż jest trudny?
Montaż jest dziecinnie prosty. Zdejmujesz folię ochronną ze spodu chłodnicy, nakładasz trochę dołączonej pasty termoprzewodzącej na procesor, a następnie zakładasz chłodnicę. W zależności od podstawy śruby montażowe wkręca się przed lub po jej założeniu. Do montażu nie są potrzebne żadne narzędzia. Alphacool opiera się na śrubach radełkowanych, które umożliwiają szybki i łatwy montaż.
Wreszcie akryl!
Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro jest technicznym bratem chłodnicy Eisblock XPX Pro 1U, która została specjalnie opracowana do stosowania w obudowach serwerowych. Podczas opracowywania funkcjonalność miała znacznie wyższy priorytet niż projekt, który pozostał praktyczny i subtelny. Blok lodowy XPX Aurora Pro został optycznie dostosowany do produktów Aurora i oferuje teraz te same cechy konstrukcyjne, do których przywykłeś w przypadku serii Aurora. Oznacza to, że możesz doskonale koordynować cały system i nie musisz iść na żadne kompromisy. Dzięki optyce Plexi doskonale widać przepływ wody. Na Plexi osadzona jest czarna ramka z bardzo subtelnym logo Alphacool w jednym rogu.
| Chłodnica danych technicznych | |
| szer. x gł. x wys | 79 x 63,8 x 31 mm |
| Waga netto | 545g |
| Maksymalna temperatura pracy | 60°C |
| Chłodnica materiału | Miedź niklowana |
| Materiał dolnej części | Mosiądz |
| Materiał pokrywy | Akryl |
| znajomości | 2 x G1/4" |
| Cyfrowe złącze zasilania RGB | 3-pinowe 5 V |
| Testowane ciśnieniowo | 0,8 bara |
| Certyfikaty | CE, FC, ROHS |
| Numer zamówienia: | 1016829 |
| Nr producenta: | 12950 |
| EAN: | 4250197129503 |
| Waga: | 1,055 kg |
| Dostępne: | Wciąż dostępnych jest ponad 25 pozycji |
| Producent: | Alfacool |
| Wykonano w: | Chiny |
| Baza: | AMD AM4;AMD AM5;AMD SP3;AMD SP6;AMD sWRX8;AMD TR4;AMD TR5;Intel 2011(-3);Intel 2066;Intel LGA 3647;Intel LGA 4677;Intel LGA 1700;Intel LGA 1851;Intel LGA 4189; |
| Wymiary (dł. x szer. x wys.): | 79 x 63,8 x 31 mm |
| Połączenie: | 2x G1/4" |
| Materiał płyty podstawy: | Miedź niklowana |
| Materiał pokrywy: | Akryl; |
Funktionale Cookies sind für die Funktionalität des Webshops unbedingt erforderlich. Diese Cookies ordnen Ihrem Browser eine eindeutige zufällige ID zu damit Ihr ungehindertes Einkaufserlebnis über mehrere Seitenaufrufe hinweg gewährleistet werden kann.
Marketing Cookies dienen dazu Werbeanzeigen auf der Webseite zielgerichtet und individuell über mehrere Seitenaufrufe und Browsersitzungen zu schalten.
Tracking Cookies helfen dem Shopbetreiber Informationen über das Verhalten von Nutzern auf ihrer Webseite zu sammeln und auszuwerten.
Diese Cookies werden genutzt zur Erhebung und Verarbeitung von Informationen über die Verwendung der Webseite von Nutzern, um anschließend Werbung und/oder Inhalte in anderen Zusammenhängen, in weiterer Folge zu personalisieren.
Service Cookies werden genutzt um dem Nutzer zusätzliche Angebote (z.B. Live Chats) auf der Webseite zur Verfügung zu stellen. Informationen, die über diese Service Cookies gewonnen werden, können möglicherweise auch zur Seitenanalyse weiterverarbeitet werden.